تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس‌کالا در روز دوشنبه سوم مهرماه میزبان عرضه ۲۰۱‌هزار و ۸۵تن شمش بلوم و ۵هزار تن ورق گالوانیزه بود. در تالار حراج باز ۲۵‌هزار تن تختال عرضه شد.
معامله ۶۵ درصدی عرضه‏‏‌های شمش فولادی

همچنین تالار صادراتی عرضه ۴۰‌هزار تن آهن اسفنجی بریکت و ۲‌هزار تن شمش بلوم را شاهد بود. رینگ شمش فولادی از رونق نسبی برخوردار بود و ۶۵‌درصد از میزان عرضه‌‌‌ها مورد معامله قرار گرفت.
کارخانه‌‌‌ها و واحدهای تولیدی در روز دوشنبه سوم مهرماه ۲۰۱‌هزار و ۸۵تن شمش فولادی را در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس‌کالا عرضه کردند که با تقاضای ۱۸۲‌هزار و ۷۳۰تنی مواجه شدند و از این میزان تقاضا حدود ۱۳۵‌هزار و ۲۱۰تن شمش فولادی با قیمت پایه ۱۹‌هزار و ۵۷۰تومان به ازای هر کیلوگرم مورد معامله قرار گرفت. بررسی این آمار نشان از معامله ۶۵ درصدی شمش‌‌‌های فولادی عرضه‌شده در رینگ صنعتی بورس‌کالا دارد. با پایان فصل گرما و اتمام محدودیت‌های برقی، کارخانه‌‌‌ها و واحدهای تولیدی فولادی وارد فصل جدیدی از تولید می‌‌‌شوند، چراکه در پاییز فولادکاران با محدودیت‌های برق و گازی خاصی مواجه نیستند و در سه‌ماه سوم سال به حداکثر توان تولید، عرضه در بورس‌کالا و صادرات می‌‌‌رسند تا خود را برای فصل سرما و افت تولید آماده کنند. از این رو می‌‌‌توان انتظار افت نسبی قیمت شمش فولاد را برای فصل پاییز داشت.

منبع: دنیای اقتصادمطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین