قیمت فولاد چین با مشکلات تقاضا به پایین‌‌‌ترین حد سه‌ساله رسید.
فولاد چین در کف قیمت سه‌ساله

به گزارش فولادنامه به نقل از «کالاخبر»، قیمت میلگردهای فولادی در چین این هفته به پایین‌‌‌ترین حد خود در سه‌سال گذشته رسید که نشان‌‌‌دهنده رشد چشمگیر دومین اقتصاد بزرگ جهان به‌‌‌ویژه در بخش ضعیف املاک آن است.

تقاضای اندک در فصل اوج ساخت‌‌‌وساز طی ماه‌‌‌های مارس و آوریل باعث کاهش شد و هرگونه بهبودی چندماه متوقف شد. تاکاهیرو موری، معاون اجرایی شرکت نیپون استیل ژاپن، به رویترز گفت: وضعیت چین بسیار بد است.
چشم‌‌‌انداز تقاضای فولاد در چین نسبت به سه‌ماه قبل بدتر شده است. املاک و زیرساخت‌‌‌ها حدود ۶۰‌درصد تقاضا را در بزرگ‌ترین بخش فولاد جهان تشکیل می‌دهند؛ اما محرک‌‌‌های زیرساختی کند شده است و بازار املاک رشد اندکی را نشان می‌دهد. تحلیلگران Huatai Futures اظهار کردند که تقاضای فولاد چین در آوریل ۴/ ۳‌درصد نسبت به سال گذشته در مقابل افزایش ۷/ ۸درصدی در ماه مارس کاهش یافت. آنها گفتند که تقاضا در ماه مه ۵/ ۲‌درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. داده‌‌‌های اداره ملی آمار چین نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری در بخش املاک، بزرگ‌ترین مصرف‌کننده فولاد، ۲/ ۶‌درصد سالانه در چهارماه اول سال کاهش یافته است.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین