طی ژانویه۲۰۲۲ میلادی به ثبت رسید:

انجمن جهانی فولاد خبر داد: طی ژانویه ۲۰۲۳ میلادی ایران در رتبه نهم تولید فولاد خام جهان ایستاد. این رتبه یک پله بالاتر از جایگاه پیشین ایران است.
صعود ایران به جایگاه نهم تولید جهانی فولاد/ رشد ۲۷درصدی تولید ایران در ماه ژانویه/ کاهش تولید جهانی فولاد

به گزارش بیرونیت به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) ، به نقل از انجمن جهانی فولاد(World Steel Association) طی ماه نخست سال ۲۰۲۳ میلادی، ایران ۲میلیون و ۷۰۰ هزارتن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با تولید سال گذشته شاهد رشد ۲۷.۷ درصدی بود. همچنین ایران با ارتقای یک پله ای به جایگاه نهم جهان دست یافت.

این در حالی است که تولید ۶۳کشور فولادساز جهان طی ژانویه سال جاری میلادی۱۴۵میلیون و۰۰ ۳ هزارتن به ثبت رسید که حاکی از افت ۳.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

طی مدت یاد شده، به ترتیب چین با تولید ۷۹ میلیون و۵۰۰ هزارتن، هند با تولید ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تن، ژاپن با تولید ۷ میلیون و ۲۰۰هزار تن، آمریکا با تولید ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن و روسیه با تولید ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تن تولید فولادخام ۵کشور برتر فولادساز جهان بودند.

طی این مدت، کره جنوبی با تولید ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن، آلمان با تولید ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تن، برزیل با تولید ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن ، ایران با تولید ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن و ترکیه با تولید ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن در رتبه های ششم تا دهم جهان ایستادند.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین