مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو مطرح کرد

سمیه خلوصی گفت: با ثبت این شرکت ها، مسیر ورود به بورس اوراق بهادار هموار می شود. وی افزود: تامین مالی پروژه‌ها و سرمایه‌گذاری مستقیم مردم در پروژه‌های منتخب، از مهم ترین اهداف این راهبرد است. خلوصی گفت: پیش از این شرکت تجلی به عنوان نخستین شرکت "پروژه محور سهامی عام" در زنجیره فولاد تشکیل شد.
برنامه تشکیل 5 شرکت سهامی عام پروژه جدید

به گزارش فولادنامه، مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو درباره شرکت‌های جدید گفت: با ثبت این شرکت ها، مسیر ورود به بورس اوراق بهادار هموار می شود. وی افزود: تامین مالی پروژه‌ها و سرمایه‌گذاری مستقیم مردم در پروژه‌های منتخب، از مهم ترین اهداف این راهبرد است.

او ادامه داد: پیش از این شرکت تجلی به عنوان نخستین شرکت "پروژه محور سهامی عام" در زنجیره فولاد تشکیل شد.

خلوصی اعلام کرد: توسعه کشور و لزوم استقلال در زمینه تأمین مواد معدنی اولیه از یازهای کشور به شمار می رود. برنامه‌ای کامل جهت تولید این عناصر برای آینده صنعت کشور به اجرا گذاشته خواهد شد و در این زمینه فهرست عناصر موثر استراتژیک به منظور توسعه طی ماه های آتی اعلام می شود.


 او در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات و برنامه های ایمیدرو در حوزه زیرساخت، گفت: اجرای دو خط جدید آب، برای انتقال به استان های اصفهان، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان با هدف تامین آب بخش معدن و صنایع معدنی و تفاهم نامه ای با وزرات راه برای بهبود حمل ونقل ریلی و جاده ای در شمار برنامه های راهبری این سازمان قرار گرفت.

خلوصی افزود: احداث 10 هزار مگاوات نیروگاه در چارچوب تفاهم نامه با وزارت نیرو از دیگر برنامه های توسعه ای در حوزه زیرساخت محسوب می شود.


مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو گفت: سال 1400 طرح هایی با بیش از 750 میلیون دلار سرمایه گذاری و با اشتغال مستقیم نزدیک به 2188 نفر تکمیل و راه اندازی شدند. تکمیل و راه اندازی 1.28 میلیارد دلار طرح در سال 1401 با اشتغالزایی مستقیم نزدیک به 3377 نفر نیز در برنامه قرار دارد.


او با اشاره به جذب 7.2 میلیارد دلار سرمایه از بخش خصوصی طی سال 95 تا سال 1403، گفت: تاکنون 2.5 میلیارد دلار طرح از این رقم تکمیل شده است.سرمایه صندوق سرمایه گذاری فعالیت های معدنی از 140 میلیارد به 500 میلیارد تومان در سال های اخیر افزایش یافت و برنامه افزایش آن به 5000 میلیارد تومان در سال 1401 در دستور کار ایمیدرو است.
 

او اظهار داشت: این سازمان برای بیش از 560 معدن بخش خصوصی، برنامه احداث جاده دسترسی و خط انتقال برق دارد که بخش زیادی از آن اجرا شده است. در حوزه احیای معادن کوچک، سال گذشته 453 معدن احیا شد و برای اجرای این طرح در سال جاری 30 بسته سرمایه گذاری تعریف شده است.

 او در ادامه گفت: از ابتدای تاسیس ایمیدرو (سال 81) ظرفیت تولید فلزات اساسی کشور افزایش قابل ملاحظه داشته است. از ابتدای تاسیس ایمیدرو تا سال 1400، ظرفیت تولید فولاد 5.4 برابر (از 8 میلیون به 43.5 میلیون تن)، کاتد مس 2.4 برابر (از 190 هزار به 450 هزار تن) و شمش آلومینیوم 3.5 برابر (از 216 هزار به 770 هزار تن)، افزایش یافته است.

 منبع: ایمیدرو

مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین